Senaste resultat

Stadium Basketball Cup 2018 börjar
Slut
30/3
31/3
1/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
01040300 sö 01/04 08:00 sö 01/04 Stadium Arena C B07 Slutspel A Final Liepaja 44 - 25 Söderköping Basket    
01040302 sö 01/04 11:00 sö 01/04 Stadium Arena C B06 Slutspel A Final Norrköping Dolphins Svart 29 - 37 Norrköping Dolphins Vit    
01040202 sö 01/04 11:00 sö 01/04 Stadium Arena B B05 Slutspel A Final Norrköping Dolphins 35 - 31 KFUM Katrineholms IF    
01040100 sö 01/04 08:00 sö 01/04 Stadium Arena A B04 Slutspel A Final Liepaja 47 - 27 Norrköping Dolphins    
01040102 sö 01/04 11:00 sö 01/04 Stadium Arena A B02/03 Slutspel A Final Norrköping Dolphins Svart 46 - 50 Norrköping Dolphins Vit 1    
01040301 sö 01/04 09:30 sö 01/04 Stadium Arena C G07 Slutspel A Final Raholan Pyrkivä keltainen 52 - 9 Norrköping Dolphins    
01040201 sö 01/04 09:30 sö 01/04 Stadium Arena B G06 Slutspel A Final AIK Basket Svart 41 - 33 Norrköping Dolphins    
01040101 sö 01/04 09:30 sö 01/04 Stadium Arena A G05 Slutspel A Final Uppsala Basket 2 16 - 29 Duvbo IK    
01040200 sö 01/04 08:00 sö 01/04 Stadium Arena B G04 Slutspel A Final Norrköping Dolphins 48 - 34 Solrød Comets    
01040203 sö 01/04 12:30 sö 01/04 Stadium Arena B G03 Slutspel A Final Borås Basket 33 - 26 KFUM Uppsal...sket basket    
01040103 sö 01/04 12:30 sö 01/04 Stadium Arena A G02 Slutspel A Final Norrköping Dolphins Svart 34 - 27 Norrköping Dolphins Vit    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
31030111 lö 31/03 21:00 lö 31/03 Stadium Arena A B02/03 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Vålerenga Basket 35 - 34 Norrköping ...hins Orange    
31030110 lö 31/03 20:00 lö 31/03 Stadium Arena A B02/03 Placeringsmatcher 5-6-7 Nyköping basket 25 - 35 Solrød Comets    
31030212 lö 31/03 20:00 lö 31/03 Stadium Arena B G04 Grp A Turun Riento Green 10 - 40 Solrød Comets    
31030312 lö 31/03 20:00 lö 31/03 Stadium Arena C B06 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Solrød Comets 38 - 24 FUBB FUB06/07    
31030410 lö 31/03 20:00 lö 31/03 Stadium Arena D G06 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Tapiolan Ho...Honka Green 30 - 17 AIK Basket Gul    
31031712 lö 31/03 20:00 lö 31/03 Hagahallen B05 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Solrød Comets 31 - 48 Solna Basket    
31030109 lö 31/03 19:00 lö 31/03 Stadium Arena A G02 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Täby Basket 15 - 48 KFUM Haga H...aga Haninge    
31030211 lö 31/03 19:00 lö 31/03 Stadium Arena B G04 Grp B Söderköping 19 - 39 Turun Riento White    
31030311 lö 31/03 19:00 lö 31/03 Stadium Arena C B07 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Norrköping Dolphins 26 - 32 KFUM Katrineholms IF    
31030409 lö 31/03 19:00 lö 31/03 Stadium Arena D G06 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 Nyköping basket 21 - 53 Västerås basket    
31031711 lö 31/03 19:00 lö 31/03 Hagahallen B04 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Vänerstaden 38 - 39 Borås Basket    
31030108 lö 31/03 18:00 lö 31/03 Stadium Arena A B02/03 Slutspel A Semifinal Norrköping Dolphins Vit 1 60 - 17 Norrköping ...hins Orange    
31030210 lö 31/03 18:00 lö 31/03 Stadium Arena B G04 Grp B Norrköping Dolphins 67 - 16 Tampereen Pyrintö Red    
31030310 lö 31/03 18:00 lö 31/03 Stadium Arena C G07 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Söderköping Basket 14 - 16 KFUM Katrineholms IF    
31030408 lö 31/03 18:00 lö 31/03 Stadium Arena D G06 Placeringsmatch 7-8 Placeringsmatch 7-8 Raholan Pyrkivä sininen 24 - 54 Tapiolan Ho...Honka White    
31030808 lö 31/03 18:00 lö 31/03 Mässhallen B G05 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Djursholm Indians 25 - 23 Espoo Basket Team    
31031710 lö 31/03 18:00 lö 31/03 Hagahallen B04 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 KFUM Linköping 61 - 25 NaKo    
31030107 lö 31/03 17:00 lö 31/03 Stadium Arena A B02/03 Placeringsmatcher 5-6-7 Solrød Comets 32 - 23 Söderköping    
31030209 lö 31/03 17:00 lö 31/03 Stadium Arena B G04 Grp B Duvbo IK 1 Röd 16 - 39 Espoo Basket Team    
31030309 lö 31/03 17:00 lö 31/03 Stadium Arena C B07 Slutspel A Semifinal Söderköping Basket 34 - 14 KFUM Katrineholms IF    
31030407 lö 31/03 17:00 lö 31/03 Stadium Arena D B06 Slutspel A Semifinal Norrköping Dolphins Svart 33 - 6 Solrød Comets    
31030807 lö 31/03 17:00 lö 31/03 Mässhallen B G05 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 Uppsala Basket 1 14 - 34 Norrköping Dolphins    
31031709 lö 31/03 17:00 lö 31/03 Hagahallen B05 Slutspel A Semifinal Solna Basket 31 - 49 KFUM Katrineholms IF    
31030106 lö 31/03 16:00 lö 31/03 Stadium Arena A G02 Slutspel A Semifinal Norrköping Dolphins Vit 47 - 42 KFUM Haga H...aga Haninge    
31030208 lö 31/03 16:00 lö 31/03 Stadium Arena B G04 Grp A Stenungsunds Basketklubb 6 - 66 Tampereen Pyrintö White    
31030308 lö 31/03 16:00 lö 31/03 Stadium Arena C B07 Slutspel A Semifinal Liepaja 61 - 6 Norrköping Dolphins    
31030406 lö 31/03 16:00 lö 31/03 Stadium Arena D B06 Slutspel A Semifinal Norrköping Dolphins Vit 55 - 10 FUBB FUB06/07    
31030704 lö 31/03 16:00 lö 31/03 Mässhallen A G03 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Aabyhøj Basketball klub 24 - 15 Viby Basket    
31030806 lö 31/03 16:00 lö 31/03 Mässhallen B G05 Placeringsmatch 7-8 Placeringsmatch 7-8 Brahe basket 14 - 57 Viby Basket    
31031708 lö 31/03 16:00 lö 31/03 Hagahallen B05 Slutspel A Semifinal Norrköping Dolphins 60 - 21 Solrød Comets    
Scandic Norrköping Stadium Skaleriet Stadium Arena Sockerbagarna Larm Assistans Söderbergs Bil Hertz Närtryck