Detta är resultaten från Stadium Basketball Cup 2019. Se de senaste resultaten från Stadium Basketball Cup 2020 här.

Senaste resultat

Stadium Basketball Cup 2019 börjar
Slut
19/4
20/4
21/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
21040200 sö 21/04 08:00 sö 21/04 Stadium Arena B B07 Slutspel A Final Hammarby Basket IF Grön 16 - 41 HNMKY    
21040101 sö 21/04 09:30 sö 21/04 Stadium Arena A B06 Slutspel A Final Forum Basket 48 - 21 HNMKY White    
21040100 sö 21/04 08:00 sö 21/04 Stadium Arena A B05 Slutspel A Final LePy 25 - 37 Norrköping Dolphins    
21040203 sö 21/04 12:30 sö 21/04 Stadium Arena B B04 Slutspel A Final Norrköping Dolphins 33 - 48 Motala Basket    
21040300 sö 21/04 09:30 sö 21/04 Stadium Arena C EB G08 & B08 G08 Slutspel A Final Rapla BS 28 - 21 Solrød Comets Girls    
21040301 sö 21/04 11:00 sö 21/04 Stadium Arena C EB G08 & B08 B08 Slutspel A Final Norrköping ...ns Boys Vit 20 - 17 Norrköping ... Boys Svart    
21040202 sö 21/04 11:00 sö 21/04 Stadium Arena B G07 Slutspel A Final Tampereen Pyrintö 1 13 - 18 Tapiolan Ho...Honka/Green    
21040201 sö 21/04 09:30 sö 21/04 Stadium Arena B G06 Slutspel A Final Tapiolan Honka White 31 - 21 Norrköping Dolphins    
21040103 sö 21/04 12:30 sö 21/04 Stadium Arena A G05 Slutspel A Final Norrköping Dolphins 30 - 27 Borås Basket    
21040102 sö 21/04 11:00 sö 21/04 Stadium Arena A G04 Slutspel A Final Salon Vilpas 34 - 61 Norrköping Dolphins    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
20040111 lö 20/04 21:00 lö 20/04 Stadium Arena A G06 Slutspel A Semifinal Norrköping Dolphins 27 - 17 Skuru Basket    
20040213 lö 20/04 21:00 lö 20/04 Stadium Arena B G07 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Tampereen Pyrintö 2 21 - 19 Tapiolan Ho...Honka/White    
20040310 lö 20/04 21:00 lö 20/04 Stadium Arena C B06 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Norrköping Dolphins 31 - 44 AIK Basket 1    
20040413 lö 20/04 21:00 lö 20/04 Stadium Arena D B06 Placeringsmatcher 9-10-11 KFUM Central 55 - 17 Porvoon Tarmo    
20040712 lö 20/04 21:00 lö 20/04 Mässhallen A B05 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Fryshuset Basket 36 - 43 KFUM Katrineholms IF    
20040110 lö 20/04 20:00 lö 20/04 Stadium Arena A G06 Slutspel A Semifinal Tapiolan Honka White 49 - 18 Tiit Soku KK/Sk Nord    
20040212 lö 20/04 20:00 lö 20/04 Stadium Arena B G06 Placeringsmatcher 7-8 Placeringsmatcher 7-8 Raholan Pyrkivä 18 - 17 Alvik Basket    
20040309 lö 20/04 20:00 lö 20/04 Stadium Arena C B06 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 AIK Basket 2 17 - 42 HNMKY Red    
20040412 lö 20/04 20:00 lö 20/04 Stadium Arena D G06 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 AIK Basket Svart 31 - 28 Tapiolan Honka Green    
20040711 lö 20/04 20:00 lö 20/04 Mässhallen A B07 Placeringsmatcher 7-8-9 Nyköping Basket 14 - 32 Hammarby Ba...holmen Grön    
20040812 lö 20/04 20:00 lö 20/04 Mässhallen B B07 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Rapla BS 36 - 42 AIK    
20040109 lö 20/04 19:00 lö 20/04 Stadium Arena A G04 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Åkersberga Basket 45 - 32 Brahe basket    
20040210 lö 20/04 19:00 lö 20/04 Stadium Arena B G05 Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Tureberg Basket 37 - 38 Rapla BS    
20040311 lö 20/04 19:00 lö 20/04 Stadium Arena C B07 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 IK Eos 31 - 27 Norrköping Dolphins    
20040411 lö 20/04 19:00 lö 20/04 Stadium Arena D G06 Placeringsmatch 9-10 Placeringsmatch 9-10 KFUM Central Basket 25 - 14 Fryshuset B...t Sjöstaden    
20040710 lö 20/04 19:00 lö 20/04 Mässhallen A G07 Slutspel A Semifinal Tampereen Pyrintö 2 22 - 28 Tampereen Pyrintö 1    
20040811 lö 20/04 19:00 lö 20/04 Mässhallen B G07 Placeringsmatch 11-13 KFUM Uppsala Basket 34 - 12 Akropol BBK Vit    
20040108 lö 20/04 18:00 lö 20/04 Stadium Arena A B06 Slutspel A Semifinal Forum Basket 59 - 26 Norrköping Dolphins    
20040209 lö 20/04 18:00 lö 20/04 Stadium Arena B B06 Slutspel A Semifinal HNMKY White 41 - 36 AIK Basket 1    
20040308 lö 20/04 18:00 lö 20/04 Stadium Arena C G04 Placeringsmatch 5-6-7 Rapla BS 32 - 13 Söderköping    
20040709 lö 20/04 18:00 lö 20/04 Mässhallen A G07 Slutspel A Semifinal Tapiolan Ho...Honka/Green 33 - 22 Tapiolan Ho...Honka/White    
20040810 lö 20/04 18:00 lö 20/04 Mässhallen B G07 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 IK Eos 27 - 50 Tampereen Pyrintö 3    
20040107 lö 20/04 17:00 lö 20/04 Stadium Arena A B04 Grp A Norrköping Dolphins 22 - 43 Spånga Basket    
20040208 lö 20/04 17:00 lö 20/04 Stadium Arena B G05 Placeringsmatcher 5-6-7 Västerås basket 20 - 54 KFUM Örebro 2    
20040307 lö 20/04 17:00 lö 20/04 Stadium Arena C B06 Placeringsmatcher 9-10-11 KFUM Central 48 - 15 Solrød Comets    
20040410 lö 20/04 17:00 lö 20/04 Stadium Arena D EB G08 & B08 Grp A Rapla BS 26 - 13 Skuru basket    
20040708 lö 20/04 17:00 lö 20/04 Mässhallen A G07 Placeringsmatch 7-8 Placeringsmatch 7-8 Norrköping Dolphins 18 - 40 Rapla BS    
20040809 lö 20/04 17:00 lö 20/04 Mässhallen B G07 Placeringsmatch 9-10 Placeringsmatch 9-10 Duvbo IK 23 - 28 Söderköping    
20040106 lö 20/04 16:00 lö 20/04 Stadium Arena A B04 Grp A KFUM Linköping Basket 20 - 79 Rapla BS    
20040207 lö 20/04 16:00 lö 20/04 Stadium Arena B B05 Slutspel A Semifinal KFUM Katrineholms IF 19 - 37 Norrköping Dolphins    
Scandic Norrköping Stadium Stadium Arena Sockerbagarna Hertz Loranga Stadium Sports Camp Larm Assistans Norrköping Dolphins Ungdom Exiso Städ-Facility